Małe grupy

max 6 osób w grupie

Lokalizacja

Warszawa Śródmieście

Terminy

grudzień - kwiecień 2022/23

Chcesz dowiedzieć się czegoś o nawigacji morskiej? Jak poruszać się po wodzie, kiedy kompas kłamie, a GPS udał się na urlop?
Albo posłuchać opowieści jak zawodowa załoga regatowa Volvo Ocean Race nie zauważyła rafy koralowej i wjechała na nią z prędkością kilkunastu węzłów?
Gdy aura za oknem nie dopisuje, my startujemy z serią warsztatów nawigacyjnych! Dla Nas sezon żeglarski się nie kończy. Na zimę przenosimy się do sali wykładowej zgłębić tajniki nawigacji.
Przygotowaliśmy dla Was warsztaty na dwóch poziomach, nawigacja na poziomie podstawowym oraz nawigacja na wodach pływowych.
✔️ małe grupy
✔️ indywidualne podejście
✔️ różne poziomy zaawansowania
✔️ wiele terminów
Tak w skrócie można opisać Nasze warsztaty. Największą zaletą zajęć są małe grupy (max. 6 osób na instruktora), co gwarantuje indywidualne i profesjonalne podejście do każdego!
  • poziom podstawowy (sobota) – czyli jak prowadzić klasyczną nawigację bez GPS. Dowiesz jak prawidłowo korzystać z map i innych pomocy nawigacyjnych, dlaczego kompas kłamie (i jak sobie tym radzić!) oraz jak określić swoją geograficzną bez użycia elektroniki. Porozmawiamy jak bezpiecznie zaplanować przelot z portu do portu oraz jak przygotować się do niego pod kątem nawigacyjnym
  • poziom zaawansowany (niedziela)  – nawigacja na wodach pływowych.  Dowiesz się jak prowadzić nawigację uwzględniając prądy i pływy. Podczas warsztatów najpierw wprowadzimy Cię w zasady panujące na tych wodach, a potem zgodnie z zasadą, że praktyki czyni mistrza, przeprowadzimy serię ćwiczeń, która pomoże Ci w pełni przyswoić wiedzę. Nauczymy się jak wyznaczać wysokość pływu w dowolnym momencie (także w portach dołączonych), jak zaplanować wejście do portu pływowego i korzystać z tablic czy krzywej pływu. Dowiesz się też, jak radzić sobie ze znosem na prądach i jak w praktyce uwzględnić je w nawigacji.
    Szczegółowy program znajdziesz na dole strony w zakładce „Program”
    Nie wymagamy żadnych patentów, zaświadczeń  żeby przystąpić do szkolenia 🙂 

TERMINY 2022/23

10-11.12.2022 – szkolenie zakończone
04-05.02.2023 – szkolenie zakończone
04-05.03.2023  szkolenie zakończone
01-02.04.2023  szkolenie zakończone
Następne szkolenia planujemy w sezonie zimowym 2023/24. Zaczynamy już w grudniu!
Nie pasuje Ci żaden termin? Możemy zorganizować szkolenie dla Ciebie i twojej załogi w dowolnym terminie i miejscu w Polsce. Skontaktuj się z nami się z nami po szczegóły.
Ilość miejsc zajętych
Edycja 2022/23 zakończona 100%