Termin

20 - 27 sierpnia

Trasa

Amsterdam - Wielka Brytania - Amsterdam

Jacht

Delphia 47, 2014 r.

Staż na wodach pływowych

100 godzin na pływach – ambitny rejs, po wymagającym morzu północnym. Dużo pływania, nocne przeloty, wymagająca nawigacja i dużo, dużo więcej. Możliwość zdobycia wymaganych godzin na stopień Kapitana Jachtowego

TERMIN

Amsterdam – Wielka Brytania – Amsterdam: 20 – 27 sierpnia
Rejs rozpoczynamy w Amsterdamie – mieście o bogatej historii żeglarskiej. Wenecja Północy. 160 kanałów które ciągną się na 75km tworząc wodną sieć. Miasto wolności, erotyki i rowerów. Słynna dzielnica czerwonych latarni o niesamowitej, klimatycznej atmosferze.
Celem naszego rejsu jest wypływanie minimum 100 godzin po wodach pływowych z zawinięciem do minimum dwóch portów (zgodnie z wymaganiami stażowymi na stopień Kapitana Jachtowego). Głównym kierunkiem rejsu będzie Wielka Brytania. Na naszej trasie są m.in.:
  • Ipswich
  • Dover
  • Dunkierka
  • Haga
Pamiętajcie – rejs będzie naprawdę intensywny, zdobycie 100h podczas tygodniowego rejsu oznacza naprawdę dużo pływania, nocne przeloty i mało zwiedzania. Nastawieni jesteśmy głównie na żeglugę po najbardziej wymagającym akwenie Europy. Nawigacja po morzu północnym wymaga dużego skupienia, panuje tam bardzo duży ruch statków towarowych, są silne prądy, a wiele portów dostępnych jest tylko podczas wysokiej wody.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak w praktyce poradzić sobie na takim akwenie to znaczy, że ten rejs jest właśnie dla Ciebie.

SAFETY FIRST

Głównym celem naszego rejsu będzie zdobycie 100h po wodach pływowych. Jeżeli jednak pogoda będzie niesprzyjająca, naszym priorytetem zawsze będzie bezpieczeństwo, dlatego jeżeli prognozy nie będą sprzyjające być może będziemy musieli zrezygnować z realizacji naszego celu.
0
Godzin stażowych planujemy spędzić podczas jednego etapu
Ilość zajętyh miejsc
Lista rezerowowa! 100%
Profesjonalnie, bezpiecznie, na luzie, z humorem i ogromną dawką wiedzy, jeśli tylko ktoś ma na nią ochotę. Świetna atmosfera! Polecam!
Agnieszka
Facebook