Staż na wodach pływowych

100 godzin na pływach – ambitny rejs, po wymagającym morzu północnym. Dużo pływania, nocne przeloty, wymagająca nawigacja i dużo, dużo więcej. Możliwość zdobycia wymaganych godzin na stopień Kapitana Jachtowego. To wszystko na trasie  Amsterdam – Londyn lub Londyn – Amsterdam

Termin

lipiec/sierpień 2024

Trasa

Amsterdam - Morze Północne - Londyn

Jacht

Bavaria 50

TERMINY 2024

P1 Amsterdam – Londyn: 13-20.07 brak miejsc
P2 Londyn- Amsterdam: 20-27.07
P3 Amsterdam – Londyn: 27.07-03.08 brak miejsc
P4 Londyn – Amsterdam03-10.08
P5 Amsterdam – Londyn: 10-17.08 ostatnie wolne miejsce
P6 Londyn – Amsterdam17-24.08*
*Rejs P6 NIE będzie nastawiony na zdobycie 100h stażu w przeciwieństwie do wcześniejszych etapów

Rejs Amsterdam - Londyn

Promocja dla grup! Popłyńcie na rejs we dwie osoby i zgarnijcie -10% zniżki na rejs! Przy trzech osobach rabat to -15%, przy czterech -20%, pięciu i więcej -25%.
Rejs rozpoczynamy w Amsterdamie – mieście o bogatej historii żeglarskiej. Wenecja Północy. 160 kanałów które ciągną się na 75km tworząc wodną sieć. Miasto wolności, erotyki i rowerów. Słynna dzielnica czerwonych latarni o niesamowitej, klimatycznej atmosferze.
Koniec rejsu to Londyn i zacumowanie w marinie tuż obok słynnego Tower Bridge. Być w Londynie to nie jest wyczyn, ale wpłynąć do niego Tamizą – to jest to! A można to zrobić tylko na korzystnym prądzie, chyba że chce się walczyć z prądem, który przekracza 5 węzłów. Pokażemy Wam, że taka nawigacja wbrew pozorom nie jest trudna 🙂
Celem naszego rejsu jest wypływanie 100 godzin po wodach pływowych z zawinięciem do minimum dwóch portów (zgodnie z wymaganiami stażowymi na stopień Kapitana Jachtowego). Głównym kierunkiem rejsu będzie popłynięcie w kierunku kanału La Manche i odwiedzenie portów w czterech różnych krajach – w Holandii, Belgii, Francji i Wielkiej Brytanii. Na naszej trasie będziemy planować m. in.
  • Ostenda
  • Hawr
  • Dover
  • Ipswich
Etapy odbywają się na trasie Amsterdam – Londyn lub Londyn – Amsterdam.
Pamiętajcie – rejs będzie naprawdę intensywny, zdobycie 100h podczas tygodniowego rejsu oznacza naprawdę dużo pływania, nocne przeloty i mało zwiedzania. Nastawieni jesteśmy głównie na żeglugę po najbardziej wymagającym akwenie Europy. Nawigacja po morzu północnym wymaga dużego skupienia, panuje tam bardzo duży ruch statków towarowych, są silne prądy, a wiele portów dostępnych jest tylko podczas wysokiej wody.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak w praktyce poradzić sobie na takim akwenie to znaczy, że ten rejs jest właśnie dla Ciebie.

SAFETY FIRST

Głównym celem naszego rejsu będzie zdobycie 100h po wodach pływowych. Jeżeli jednak pogoda będzie niesprzyjająca, naszym priorytetem zawsze będzie bezpieczeństwo, dlatego jeżeli prognozy nie będą sprzyjające być może będziemy musieli zrezygnować z realizacji naszego celu.
0
Godzin stażowych planujemy spędzić podczas jednego etapu
Ilość zajętych miejsc
64%
Profesjonalnie, bezpiecznie, na luzie, z humorem i ogromną dawką wiedzy, jeśli tylko ktoś ma na nią ochotę. Świetna atmosfera! Polecam!
Agnieszka
Facebook