Terminy

Wiosna 2023

Lokalizacja

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Program

manewrowanie jachtem, planowanie podróży, nawigacja po mazurach

Szkolenie żeglarskie – Mazury

Masz w planie swoje pierwszy rejsy po Mazurach ale nie czujesz się jeszcze pewnie w roli kapitana za sterem? Chciałbyś nauczyć się jak bezpiecznie cumować oraz planować rejs biorąc pod uwagę panujące warunki i jak odpowiednio przygotować do rejsu załogę?  A może po prostu chcesz poznać Wielkie Jeziora Mazurskie i wychodzisz z założenia, że nauki nigdy za wiele?
Nieważne z jakiego powodu tutaj trafiasz –  podczas rejsów doszkalających naszym celem będzie przekazanie Ci jak największej, solidnej dawki wiedzy i umiejętności, które w przyszłości wykorzystasz na wodzie. Szkolenie obejmuje takie zagadnienia jak:
  • Manewrowanie jachtem: praktyczne ćwiczenia z cumowania z użyciem boi, muringów, kotwicy. Manewrowanie w ciasnych portach, cumowanie w Y-bomach, bokiem do pomostu „long-side”, cumowanie dziobem, rufą, w lewo, w prawo, pod wiatr oraz z wiatrem – nie licz na taryfę ulgową, bo możliwości cumowania jest wiele, a my pokażemy Ci wszystkie możliwe sposoby, abyś później mógł wybrać ten najlepszy w danym porcie
  • Planowanie trasy – Jak optymalnie wybrać trasę? Jak przygotować załogę oraz jacht do rejsu? Jak zaplanować wejście oraz wyjście z portu? W planie dużo pływanie i wiele portów, abyś na rzeczywistym przykładzie to właśnie Ty mógł odpowiedzieć na te wszystkie pytanie – my pokażemy Ci natomiast, jak to zrobić
  • Obsługa jachtu – dokładnie pokażemy, które linki można, a których zdecydowanie nie można wyluzować, jak utrzymać kurs, jak bezpiecznie (dla załogi oraz jachtu) stawiać oraz składać maszt. Poznacie także w praktyce tajniki śluzowania, przepływania kanałami, bezpiecznego stawania „na dziko” oraz praktyczne ćwiczenia  z rzucania i stawania na kotwicy
  • Żeglowanie w trudnych warunkach pogodowych – czyli co robić gdy wiatr się wzmaga, a my jesteśmy na środku jeziora. Pokażemy w praktyce jak w bezpieczny sposób refować żagle, sposoby refowania oraz co robić gdy grot zaklinuje się w likszparze lub fok przestanie z nami współpracować.
  • Silnik oraz instalacje elektryczne – praktyczna obsługa silnika zaburtowego – od uruchamiania przez praktyczną obsługę. Dokładnie omówimy i wskażemy „palcem” wszystkie elementy silnika. Przyjrzymy się najczęściej występującym awariom silnika oraz  dowiecie się jak im zapobiegać oraz jak sobie z nimi radzić gdy już wystąpią. Sprawdzimy poprawność działania instalacji elektrycznych oraz jak zapobiegać podstawowym awariom na jachcie. 
  • BHP – bardzo często pomijane przez większość sterników. Na naszym kursie dokładnie omówimy i pokażemy wam wszystkie środki ratunkowe w jakie wyposażony jest jacht
rejsy doszkalające mazury

Dla kogo to szkolenie?

Naszym celem jest przygotowanie Cię do samodzielnego pływania po mazurach. Nieważne jak dobre było twoje szkolenie na stopień Żeglarza Jachtowego – wiemy, że w tak krótkim czasie trudno przekazać całą potrzebną wiedzę. I jeszcze ją zapamiętać 🙂 Dlatego jeżeli chcesz szkolić się dalej, bo wiesz, że 'czegoś’ Ci brakuje zapraszamy na pokład. 
20160527_161609

Terminy 2023

Szkolimy od połowy kwietnia do połowy czerwca. W sezonie 2023 przyjmujemy rezerwację na cały jacht – dla Ciebie i twojej załogi. Dla każdego zapytania przygotowujemy indywidulną propozycję, tak aby jak najbardziej dopasować do Twoich potrzeb.
Cena szkolenia za cały jacht (niezależnie od liczebności załogi!) zaczyna się już od 899zł / dzień .
  • Szkolenie możemy zrealizować zarówno w trybie 1 na 1, jak i dla licznej, nawet 7-osobowej załogi. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej pływa się w składzie 2-4 osób plus instruktor. 
  • Rekomendujemy szkolenia 3 lub 4 dniowe, od czwartku / piątku do niedzieli. Dla zapracowanych możemy też zaproponować szkolenia stricte weekendowe, dla bardziej dyspozycyjnych możemy pływać przez cały tydzień.
  • Wielkość jednostki też dopasujemy do Ciebie. Może być to zarówno mały, 7-metrowy jacht jak i nowoczesny 33-stopowy z jednym czy dwoma kołami sterowymi. 
Aby zapytać o szkolenie, napisz do nas: info@prosails.pl
Tego potrzebowaliśmy - pewności siebie na większym jachcie. Dziękujemy za cierpliwość do naszych manewrów 🙂
Małgorzata
Szkolenie 2021 - Maxus 33