Etapy

29.06-06.07-13.07

Trasa

Gdańsk - Kilonia - Amsterdam

Jacht

Bavaria 50

„Jest port wielki jak świat co się zwie Amsterdam” – to szanta którą zna chyba każdy żeglarz.  Idąc jej głosem w tym roku obieramy kurs na holenderskie wody pływowe.  Przed nami nie lada wyzwanie!

TERMINY 2024

ETAP I Gdańsk – Kilonia: 29.06-06.07.2024
ETAP II Kilonia – Amsterdam:  06-13.07.2024
ETAP III Amsterdam – Londyn 100 godzin po pływach, szczegóły rejsu można znaleźć TUTAJ
Rejs podzielony jest na dwa etapy – jeden 'Bałtycki’, z Gdańska do Kilonii i drugi 'pływowy’,  z Kilonii do Amsterdamu. Po drodze do wiele interesujących miast i portów:
  • Bornholm – wyspa słońca i spokoju, słynąca z urokliwych portów, klifów i malowniczych miasteczek. Niedaleko na północny-wschód znajduje się przepiękny archipelag skalistych wysepek zwany Christiansø. Malutka magiczna wysepka, którą zamieszkuje zaledwie 100 osób. Wąskie uliczki, klify oraz niesamowite widoki.
  • Zelandia – największa z 443 wysp Danii. Pagórkowaty, pełen jezior, dolin, fiordów krajobraz, który stanowi jeden z najbardziej popularnych regionów turystycznych należących do Danii.
  • Kilonia – miasto nad wodą u wrót do Morza Bałtyckiego. Niewielkie miasto pełne uroku żeglarskiego, w którym można podziwiać wiele zachowanych budowli z okresu grynderskiego.
  • Kanał Kiloński (Nordk-Estsee-Kanal) – Brama do Morza Północnego. Kanał liczący 98 km długości oraz 102 m szerokości. Najruchliwsza na świecie, sztucznie utworzona, śródlądowa droga wodna. 
  • Cuxhaven – zwany „małym Hamburgiem” nowoczesny port morski, bardzo ważny ośrodek rybołóstwa i przemysłu rybnego. To stąd wypływały wielkie statki z ludźmi, którzy ruszali do USA w poszukiwaniu nowego życia. 
  • Helgoland – miniaturowa urokliwa wyspa leżąca 70km od wybrzeża Niemiec wyłaniająca się z wody imponującymi kolorowymi skałami piaskowymi. Brak samochodów i spalin na wyspie oraz świeże, niemalże niezawierające pyłków powietrze i łagodny morski klimat – tak właśnie można zdefiniować tę malutką wysepkę o powierzchni 1,70 km2 !!
  • Harlingen – fryzyjska perełka. Niewielkie miasto położone we Fryzji (północnej części Holandii) usytuowane nad Morzem Wattowym. Miasto słynne ze starego portu oraz pięknych plaż. 
  • Amsterdam – Wenecja Północy. 160 kanałów które ciągną się na 75km tworząc wodną sieć. Miasto wolności, erotyki i rowerów. Słynna dzielnica czerwonych latarni o niesamowitej, klimatycznej atmosferze.
0
Godzin stażowych planujemy spędzić podczas jednego etapu
Ilość zajętych miejsc
25%
Profesjonalnie, bezpiecznie, na luzie, z humorem i ogromną dawką wiedzy, jeśli tylko ktoś ma na nią ochotę. Świetna atmosfera! Polecam!
Agnieszka
Facebook