Terminy

Wiosna 2024

Lokalizacja

Sopot

Program

Nauka manewrowania katamaranem

Szkolenie manewrowe na katamaranie – Gdańsk

Chcesz nauczyć się pływać katamaranem? Pokażemy Ci, że jest to proste. U nas nauczysz się manewrować jachtem wielokadłubowym. Nie licz na taryfę ulgową, bo możliwości cumowania jest wiele, a my pokażemy Ci wszystkie możliwe sposoby, abyś później mógł wybrać ten najlepszy w danym porcie.

Czego nauczysz się na szkoleniu?  Przede wszystkim manewrowania. Głównym celem jest nauka różnych technik cumowania jachtem wielokadłubowym. Przećwiczymy m.in. podejścia tyłem do y-bomu czy muringu, burtą (longside) czy cumowanie 'greckie’, z kotwicą rzuconą z dziobu. 

Jedną z pierwszych rzeczy którą się dowiesz jest to, że większość manewrów można wykonać bez dotykania koła sterowego. Łódką można skręcać, odpowiednio używając obu silników. Wystarczy na jednym dać wstecz, na drugim naprzód, a reszta dzieje się sama. Brzmi skomplikowanie? Manewrowanie katamaranem jest łatwiejsze, niż jachtem jednokadłubowym podobnej wielkości. Wierzymy, że na koniec szkolenia także będziesz mieć takie zdanie 😉

Pokażemy Ci też najważniejsze różnice pomiędzy jachtem jednokadłubowym a katamaranem. Dowiesz się m.in jak pracować wózkiem szotów grota, czym są 'wąsy’ używane do kotwiczenia, kiedy (i jak!) refować grota z trapezową głowicą i wiele innych 'trików’, które warto znać.

TERMINY 2024

Szkolenia 2 – dniowe (tylko 4 kursantów + instruktor) 2 499zł
16-17 marca brak miejsc!
22-23 marca 1 wolne miejsce!
24-25 marca 1 wolne miejsce!
26-27 kwietnia brak miejsc!
28-29 kwietnia
Szkolenie rozpoczyna się pierwszego dnia o godzinie 0900 (możliwość zaokrętowania dzień wcześniej od godziny 2000). Pamiętaj, program jest wyjątkowo intensywny, taryfy ulgowej nie przewidujemy! Pierwszego dnia ćwiczymy w godzinach 9-18, drugiego od 8 do 16. To aż 17 godzin praktyki!

Terminy indywidualne

Nie widzisz pasującego Ci terminu? A może chcesz szkolenie tylko dla Ciebie i swojej załogi? Nie ma problemu – skontaktuj się z nami, a my przygotujemy indywidulaną ofertę, dostosowaną do twoich potrzeb. Szkolimy także w miesiącach zimowych

JACHT

Nasze szkolenie realizujemy na katamaranie Bali 4.0 (2017r).  Ten model zdobył bardzo dużą popularność na rynku czarterowym dzięki wyjątkowo przestronnemu wnętrzu. Na długości dwunastu metrów znajdziemy m. in. cztery obszerne kabiny, każda z własną łazienką. Stanowisko sterowe znajdziemy na górnym pokładzie, skąd mamy dobrą widoczność przy manewrach portowych.

Najważniejsze dane techniczne:

  • Długość: 11.98m
  • Szerokość: 6.72m
  • Zanurzenie: 1.12
  • Ożaglowanie 105 m 2
  • Zbiornik wody: 800 l
  • Zbiornik paliwa: 400 l
  • Silniki 2 x 40 KM
  • Toalety/prysznice 4
1
2
3
5
4
previous arrow
next arrow
 
Miejsc zajętych
Wolne miejsca 67%
Paweł przekonał mnie, że na prawdę manewrowanie katamaranem jest łatwiejsze niż jednokadłubowym jachtem. Podziwiam za spokój, opanowanie i ogromną wiedzę. I cierpliwość!
Manewrówka na katamaranie w Chorwacji 2022
Tomek