Wymagania

Staż morski min. 160 godzin

Lokalizacja

Gdańsk

Program

Rozszerzony program na stopień Jachtowego Sternika Morskiego

Chciałbyś poszerzyć wiedzę o żeglarstwie morskim? Masz w planach pierwsze morskie rejsy, w których chciałbyś czynnie brać udział? A może planujesz już swój własny kapitański rejs?
Dobrze trafiłeś! W przeciwieństwie do innych kursów, my stawiamy na bardzo merytoryczne przygotowanie.

Na nasze szkolenia nie przychodzisz „zdać patent”. Nie gwarantujemy 100% zdawalności. Gwarantujemy przekazanie uczestnikom jak największej dawki i umiejętności potrzebnych do bezpiecznego prowadzenia swoich rejsów.

Podczas manewrówki zapomnij o taryfie ulgowej czy opalaniu się. Spotykamy się w marinie i już pierwszego dnia rozpoczniemy zajęcia praktyczne. W następne dni też nie będzie czasu na spanie – planujemy minimum 9 h zajęć dziennie, ale często zdarza się, że ćwiczenia trwają dużo dłużej i kończą się długo po zachodzie słońca.

TERMINY 2024

27.04-04.05 brak miejsc!
04-11.05 ostatnie wolne miejsce!
11-18.05 brak miejsc!
18-25.05 brak miejsc

Ramowy harmonogram szkolenia

Nasze szkolenie ma wyjątkowo inteswyny charakter. Zapewniamy pełne 7 dni szkolenia. co pozwala zarówno na pełną relaizajcę programu, jak i zakończenie szkolenie egzaminem. Pamiętaj, nie przewidujemy taryfy ulgowej – każdy dzień to min. 9 godzin zajęć praktycznych.  Każda godzina zajeć na wodzie czyni Cię lepszym żeglarzem i zamierzamy z tego skorzystać 🙂

 • Zaokrętowanie: pierwszy dzień szkolenia (sobota) o godzinie 1000. 
 • Ostatniego dnia szkolenia (piątek), w godzinach popołudniowych, obędzie się egzamin na stopień Jachtowego Sternika Morskiego. Wyokrętowanie najpóźniej w sobotę w godzinach porannych

Przygotowanie teoretyczne

Każdy z naszych uczestników dostanie dostęp do platformy e-learningowej, dzięki której można przyswoić wiedzę teoretyczną niezbędną do egzaminu na Jachtowego Sternika Morskiego. Platforma Edukacyjna to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na udział w wykładach teoretycznych.

  Co wyróżnia nasze szkolenie?
  • Podzieliśmy je na dwie części. W trakcie części praktycznej nie będziemy prowadzić pełnych wykładów – zajęcia odbędą się na zasadzie powtórek i konsultacji. Część teoretyczna realizowana jest w zaciszu własnego domu w formie e-learningu
  • Zapomnij o irytujących kolejkach za sterem. Szkolimy się w małych, maksymalnie 6-osobowych załogach
  • Intensywny program: 7 dni szkolenia, minimum 9h pływania dziennie,  nocne przeloty, nawigacja, radio UKF i wiele innych aspektów, które każdy „mors” wiedzieć powinien.
  • Brak szkolenia „pod egzamin” – sami jesteśmy aktywnymi żeglarzami, nauczymy Was tego co naprawdę jest potrzebne do samodzielnego prowadzenia rejsu.
  • Szkolenie kończymy egzaminem, dzięki czemu w końcu uzyskasz patent Jachtowego Sternika Morskiego
  • Czujesz, że chcesz więcej? Po szkoleniu na JSM proponujemy warsztaty kapitańskie, na których powtórzymy i rozszerzymy wiedzę
  • Chcesz jeszcze więcej? Napisz do nas. Realizujemy program kapitan stażysta. Chcesz wdrożyć się w prowadzenie rejsów? Tylko u nas możesz poprowadzić swój pierwszy rejs pod okiem profesjonalistów.
  Miejsc zajętych
  92%
  "Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Widać, "że mu się chce ", stawia wyzwania, duża wiedza i pasja. Każdą chwile wykorzystuje na przekazywanie wiedzy, wymaga myślenia, cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania. "
  Szkolenie JSM 2017
  Ankieta anonimowa