Wymagania

Staż morski min. 160 godzin

Lokalizacja

Gdańsk

Program

Rozszerzony program na stopień Jachtowego Sternika Morskiego

Chciałbyś poszerzyć wiedzę o żeglarstwie morskim? Masz w planach pierwsze morskie rejsy, w których chciałbyś czynnie brać udział? A może planujesz już swój własny kapitański rejs?
Dobrze trafiłeś! W przeciwieństwie do innych kursów, my stawiamy na bardzo merytoryczne przygotowanie.

Na nasze szkolenia nie przychodzisz „zdać patent”. Nie gwarantujemy 100% zdawalności. Gwarantujemy przekazanie uczestnikom jak największej dawki i umiejętności potrzebnych do bezpiecznego prowadzenia swoich rejsów.

Podczas manewrówki zapomnij o taryfie ulgowej czy opalaniu się. Spotykamy się w marinie i już pierwszego dnia rozpoczniemy zajęcia praktyczne. W następne dni też nie będzie czasu na spanie – planujemy minimum 9 h zajęć dziennie, ale często zdarza się, że ćwiczenia trwają dużo dłużej i kończą się długo po zachodzie słońca.

TERMINY

WARIANT TYGODNIOWY
23-29.04
07-13.05.
W przygotowaniu kolejne terminy wiosna / lato / jesień 2022.

Wariant weekendowy:
 • Zaokrętowanie: piątek rano (możliwość przyjazdu w czwartek wieczorem)
 • Egzamin: druga niedziela (pod koniec weekendu szkoleniowego)
 • Wyokrętowanie: niedziela wieczorem po egzaminie
Wariant tygodniowy (8 dni):
 • Zaokrętowanie: pierwszy dzień szkolenia w godzinach popołudniowych
 • Egzamin: ostatniego dnia, g 0900 
Każdy z naszych uczestników dostanie dostęp do platformy e-learningowej, dzięki której można przyswoić wiedzę teoretyczną niezbędną do egzaminu na Jachtowego Sternika Morskiego. Platforma Edukacyjna to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na udział w wykładach teoretycznych.

  Co wyróżnia nasze szkolenie?
  • Dwa różne tryby – weekendowy i tygodniowy. Zależnie od możliwości czasowych, możesz wybrać jeden z dwóch trybów.
  • Podzieliśmy je na dwie części. W trakcie części praktycznej nie będziemy prowadzić pełnych wykładów – zajęcia odbędą się na zasadzie powtórek i konsultacji. W tym sezonie istnieje również możliwość przerobienia części teoretycznej w zaciszu własnego domu w formie e-learningu
  • Zapomnij o irytujących kolejkach za sterem. Szkolimy się w małych, maksymalnie 6-osobowych załogach
  • Intensywny program: 7 dni szkolenia, minimum 9h pływania dziennie,  nocne przeloty, nawigacja, radio UKF i wiele innych aspektów, które każdy „mors” wiedzieć powinien.
  • Brak szkolenia „pod egzamin” – sami jesteśmy aktywnymi żeglarzami, nauczymy Was tego co naprawdę jest potrzebne do samodzielnego prowadzenia rejsu.
  • Szkolenie kończymy egzaminem, dzięki czemu w końcu uzyskasz patent Jachtowego Sternika Morskiego
  • Czujesz, że chcesz więcej? Po szkoleniu na JSM proponujemy warsztaty kapitańskie, na których powtórzymy i rozszerzymy wiedzę
  • Chcesz jeszcze więcej? Napisz do nas. Realizujemy program kapitan stażysta. Chcesz wdrożyć się w prowadzenie rejsów? Tylko u nas możesz poprowadzić swój pierwszy rejs pod okiem profesjonalistów.
  Miejsc zajętych
  Edycja wiosenna zakończona. Zapraszamy jesienią
  "Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Widać, "że mu się chce ", stawia wyzwania, duża wiedza i pasja. Każdą chwile wykorzystuje na przekazywanie wiedzy, wymaga myślenia, cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania. "
  Szkolenie JSM 2017
  Ankieta anonimowa