Terminy

wiosna - jesień 2021

Lokalizacja

Gdańsk, Gdynia

Program

Zaawansowane manewrowanie jachtem, planowanie podróży

Szkolenia w sezonie 2021 zakończone. Zapraszamy na kolejną edycje szkoleń już wiosną 2022 roku!

Szkolenie manewrowe – Gdańsk

4-dniowe praktyczne szkolenie na jachcie

Masz w planie swój kapitański rejs, jednak czujesz, że to jeszcze nie ten moment? Masz już uprawnienia, ale twoje szkolenie ograniczyło się do “jak zdać egzamin” zamiast nauczyć Cię tego, co zrobi Cię kapitanem? Albo może po prostu wychodzisz z założenia, że nauki nigdy za wiele, szczególnie na morzu?
Nieważne z jakiego powodu tutaj trafiasz –  podczas naszego szkolenia naszym celem będzie przekazanie Ci jak największej, solidnej dawki wiedzy i umiejętności, które w przyszłości wykorzystasz na wodzie. Główny naciski na szkoleniu kładziemy na manewrowanie jachtem: long-side, Y-bomy, zacieśniona cyrkulacja, cumowanie dziobem rufą, w lewo i w prawo, pod wiatr czy z wiatrem. Będziemy trenowali takie techniki jak: używanie szpringu dziobowego, rufowego, podejście z wykorzystaniem cumy rufowej (szczególnie przydatne przy bocznym wietrze!), manewr ‘trzebieski’, brest ‘holenderski’ i inne sztuczki, które pomagają w cumowaniu. Nie licz na taryfę ulgową, bo możliwości cumowania jest wiele, a my pokażemy Ci wszystkie możliwe sposoby, abyś później mógł wybrać ten najlepszy w danym porcie.

Jednak sama manewrówka to nie wszystko. Na podstawie naszego doświadczenia, przekażemy Ci praktyczną wiedzę, jaką każdy kapitan powinien posiadać:
Planowanie trasy – Skąd wziąć dane meteo? Co to znaczy przygotowanie nawigacyjne? Jak optymalnie wybrać trasę? Jak przygotować się (także jacht i załogę) do wejścia do portu? Pływanie do sąsiednich portów abyś na rzeczywistym przykładzie to właśnie Ty mógł odpowiedzieć na te wszystkie pytanie – my pokażemy Ci natomiast, jak to zrobić.
Obsługa radia VHF, czyli radiooperator SRC w pigułce – chcesz dowiedzieć się, jak obsługiwać w praktyce radio morskie? Jak porozumieć się z mariną, zgłosić wejście do portu, albo nawiązać łączność z inną jednostką? Umiejętność obsługi radia w codziennych sytuacjach to obowiązkowy punkt na liście każdego skippera. Podczas szkolenia na pewno dopiszesz go do swoich umiejętności.
BHP – bardzo często pomijane przez większość skipperów. Na naszym kursie dokładnie omówimy i pokażemy wam wszystkie środki ratunkowe w jakie wyposażony jest jacht – kamizelki ratunkowe, tratwa ratunkowa, koła ratunkowe, pirotechnika, EPIRB, UKF (czyli sposoby wzywania pomocy).
Silnik oraz instalacje elektryczne – dokładne omówienie “palcem” wszystkich podzespołów silnika. Znajdziemy filtr oleju, filtr paliwa, pokażemy oraz wymienimy wszystkim Wam dobrze (ale nie w praktyce) znany “propelerek”. Sprawdzimy filtry wody, chłodzenie w silniku, poprawność działania instalacji elektrycznych oraz jak zapobiegać podstawowym awariom na jachcie. Pokażemy także co to są i gdzie znajdują się heble oraz jak awaryjnie zgasić silnik gdy tradycyjne sposoby zawiodły.
Obsługa jachtu – Dokładnie pokażemy, które linki można – a które zdecydowanie nie można wyluzować, jak utrzymać kurs kompasowy, jakie są sposoby kotwiczenia oraz praktyczne ćwiczenia z rzucania i stawania na kotwicy.
Szkolenia poprowadzą doświadczeni i znani kapitanowie – kpt. Paweł Krakowiak oraz kpt. Skipper Romek 

Dwa poziomy zawansowania

Standard – Jacht Sun Odyssey 42i / Sun Odyssey 39i – 12/13 m długości, ok. 50KM silnika, masa ok. 10t. Idealne dla osób, które chciałyby nauczyć się manewrowania jachtem ‘standardowej’ długości.
Ekspert – Jacht Delphia 47 – 14,48 m długości,  75KM silnika,  prawie 15 ton masy własnej. Okiełznanie takiego jachtu wymaga wprawy, ale pokażemy Ci, że nie jest to takie trudne 🙂

TERMINY

 
Wariant STANDARD

KWIECIEŃ: 999 zł
19 – 22.04 – szkolenie zakończone
26 – 29.04 – szkolenie zakończone
MAJ: 1 099 zł
03 – 06.05 – szkolenie zakończone
10 – 13.05 – szkolenie zakończone
17 – 20.05 – szkolenie zakończone
24 – 27.05 – szkolenie zakończone
CZERWIEC: 1 249 zł
17-20.06 – szkolenie zakończone
WRZESIEŃ : 1 149 zł
09-12.09 – szkolenie zakończone
Wariant EKSPERT
07 – 09.05 (3 dni, piątek – niedziela) – 1 249zł –  szkolenie zakończone
10 – 13.05 (4 dni, poniedziałek – czwartek) –  1 499zł – szkolenie zakończone
25-28.09 (4 dni, sobota – wtorek) – 1 199 zł  – szkolenie zakończone
01 – 03.10 (3 dni, piątek- niedziela)  – 1 199 zł – brak miejsc!
navigare-yachting-sailing-with-skipper-1024x683
Miejsc zajętych
Edycja 2021 zakończona. Zapraszamy na wiosnę 2022! 100%
Szkolenie otworzyło mi oczy na wiele spraw, o których nawet wcześniej nie myślałem. Po tylu wykonanych (i różnorodnych!) manewrach wreszcie pojąłem o co w tym chodzi. Podziękowania dla kadry za cierpliwość 🙂
Szkolenie manewrowe 2018
Ankieta anonimowa