Terminy

Wiosna 2023

Lokalizacja

Gdańsk, Gdynia

Program

Zaawansowane manewrowanie jachtem, planowanie podróży

Szkolenie manewrowe – Gdańsk

4-dniowe praktyczne szkolenie na jachcie

Masz w planie swój kapitański rejs, jednak czujesz, że to jeszcze nie ten moment? Masz już uprawnienia, ale twoje szkolenie ograniczyło się do „jak zdać egzamin” zamiast nauczyć Cię tego, co zrobi Cię kapitanem? Albo może po prostu wychodzisz z założenia, że nauki nigdy za wiele, szczególnie na morzu?
Nieważne z jakiego powodu tutaj trafiasz –  podczas naszego szkolenia naszym celem będzie przekazanie Ci jak największej, solidnej dawki wiedzy i umiejętności, które w przyszłości wykorzystasz na wodzie. Główny naciski na szkoleniu kładziemy na manewrowanie jachtem: long-side, Y-bomy, zacieśniona cyrkulacja, cumowanie dziobem rufą, w lewo i w prawo, pod wiatr czy z wiatrem. Będziemy trenowali takie techniki jak: używanie szpringu dziobowego, rufowego, podejście z wykorzystaniem cumy rufowej (szczególnie przydatne przy bocznym wietrze!), manewr 'trzebieski’, brest 'holenderski’ i inne sztuczki, które pomagają w cumowaniu. Nie licz na taryfę ulgową, bo możliwości cumowania jest wiele, a my pokażemy Ci wszystkie możliwe sposoby, abyś później mógł wybrać ten najlepszy w danym porcie.

Jednak sama manewrówka to nie wszystko. Na podstawie naszego doświadczenia, przekażemy Ci praktyczną wiedzę, jaką każdy kapitan powinien posiadać:
Planowanie trasy – Skąd wziąć dane meteo? Co to znaczy przygotowanie nawigacyjne? Jak optymalnie wybrać trasę? Jak przygotować się (także jacht i załogę) do wejścia do portu? Pływanie do sąsiednich portów abyś na rzeczywistym przykładzie to właśnie Ty mógł odpowiedzieć na te wszystkie pytanie – my pokażemy Ci natomiast, jak to zrobić.
Obsługa radia VHF, czyli radiooperator SRC w pigułce – chcesz dowiedzieć się, jak obsługiwać w praktyce radio morskie? Jak porozumieć się z mariną, zgłosić wejście do portu, albo nawiązać łączność z inną jednostką? Umiejętność obsługi radia w codziennych sytuacjach to obowiązkowy punkt na liście każdego skippera. Podczas szkolenia na pewno dopiszesz go do swoich umiejętności.
BHP – bardzo często pomijane przez większość skipperów. Na naszym kursie dokładnie omówimy i pokażemy wam wszystkie środki ratunkowe w jakie wyposażony jest jacht – kamizelki ratunkowe, tratwa ratunkowa, koła ratunkowe, pirotechnika, EPIRB, UKF (czyli sposoby wzywania pomocy).
Silnik oraz instalacje elektryczne – dokładne omówienie „palcem” wszystkich podzespołów silnika. Znajdziemy filtr oleju, filtr paliwa, pokażemy oraz wymienimy wszystkim Wam dobrze (ale nie w praktyce) znany „propelerek”. Sprawdzimy filtry wody, chłodzenie w silniku, poprawność działania instalacji elektrycznych oraz jak zapobiegać podstawowym awariom na jachcie. Pokażemy także co to są i gdzie znajdują się heble oraz jak awaryjnie zgasić silnik gdy tradycyjne sposoby zawiodły.
Obsługa jachtu – Dokładnie pokażemy, które linki można – a które zdecydowanie nie można wyluzować, jak utrzymać kurs kompasowy, jakie są sposoby kotwiczenia oraz praktyczne ćwiczenia z rzucania i stawania na kotwicy.
Szkolenia poprowadzą doświadczeni i znani kapitanowie – kpt. Paweł Krakowiak oraz kpt. Skipper Romek 
1
2
3
4
5
6
previous arrow
next arrow
 

Dwa poziomy zaawansowania

 Szkolenie realizujemy na dwóch poziomach – 'Standard’ i 'Ekspert’. Jaka jest różnica?  Pływamy jednak różnymi jednostkami – na 'standardzie’ jest to jacht średniej wielkości, 39-42 stop. To idealny gabaryt dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją kapitańską przygodę. ’Ekspert’ to już wyżej postawiona poprzeczka – duży, cięższy 50-stopowy jacht. Ten wybór polecamy osobom, które mają już doświadczenie w manewrowaniu i chcą przenieść swój warsztat manewrowy na wyższy poziom. Na obu jednostkach realizujemy ten sam program, jednak ze względu na różnice w wielkości jachtu, wariant expert wymaga dużo więcej wprawy i precyzji w manewrowaniu. 

WARIANT STANDARD

Jacht Sun Odyssey 42DS / Sun Odyssey 39i – 13/12 m długości, ok. 50KM silnika, masa ok. 10t. Idealne dla osób, które chciałyby nauczyć się manewrowania jachtem 'standardowej’ długości.
Szkolenie 4 – dniowe: poniedziałek – czwartek,  1299zł
17-20.04 ostatnie wolne miejsce!
24-27.04
01-04.05 brak miejsc!
08-11.05
brak miejsc!
15-18.05
22-25.05
Szkolenie 3 – dniowe: piątek – niedziela, 1299zł
21-23.04 brak miejsc!
28-30.04 brak miejsc!
Szkolenie 3 – dniowe w Pakiecie Premium: piątek – niedziela, 1749zł
05-07.05 brak miejsc!
12-14.05 brak miejsc!
19-21.05 brak miejsc!
Pakiet Premium to gwarancja maksymalnie 4 osób na w załodze, czyli 50% więcej na manewry dla Ciebie!

WARIANT EKSPERT

Jacht Bavaria 50 – 15 m długości,  75KM silnika,  prawie 15 ton masy własnej. Okiełznanie takiego jachtu wymaga wprawy, ale pokażemy Ci, że nie jest to takie trudne 🙂
Szkolenie 4 – dniowe: poniedziałek – czwartek,  1699zł

24-27.04
08-11.05
22-25.05

Szkolenie 3 – dniowe: piątek – niedziela, 1499zł
21-23.04 brak miejsc!
19-21.05 brak miejsc!
Szkolenie 3 – dniowe w Pakiecie Premium: piątek – niedziela, 2299zł
12-14.05 brak miejsc!
 
Pakiet Premium to gwarancja maksymalnie 4 osób na w załodze, czyli 50% więcej na manewry dla Ciebie!

Terminy indywidualne

Nie widzisz pasującego Ci terminu? A może chcesz szkolenie tylko dla Ciebie i swojej załogi? Nie ma problemu – skontaktuj się z nami, a my przygotujemy indywidulaną ofertę, dostosowaną do twoich potrzeb.

navigare-yachting-sailing-with-skipper-1024x683
Miejsc zajętych
Wolne miejsca 65%
W końcu nabrałem pewności za sterem. Cierpliwie wytłumaczone manewry i nagle wszystko stało się prostsze. Polecam każdemu, kto zdał JSM, ale nie czuje się jeszcze na siłach i szuka doszkolenia. Warto!
Warsztaty kapitańskie 2022
Ankieta anonimowa