Różne etapy

09 - 16 lipca | 16 - 23 lipca

Trasa

Sztokholm - Szkiery / Alandy - Sztokholm

Jacht

Delphia 47

Ten rejs odbył się w 2022 r. i znajduje się w archiwum. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą w zakładce 'Rejsy'.

Piękne archipelagi wysp, cisza, spokój, kontakt z naturą czyli tzw. Bałtyckie Mazury. Rejon pełen słońca i spokojnej wody – tak można opisać rejony północnego Bałtyku. Już w tym roku obieramy kurs na Bałtyk północny! Przed nami nie lada wyzwanie!

TERMINY 2022

Etap 1: 9 -16 lipca  
Etap 2: 16 – 23 lipca
Oba etapy odbywają się na trasie: Sztokholm  – Szkiery / Wyspy Alandzkie – Sztokholm
Rejs rozpoczynamy w Gdańsku – mieście o bogatej historii żeglarskiej a kończymy w Nyköping – średniowiecznym miasteczku o bardzo bogatej kulturze.
Na trasie naszego rejsu znajduje się wiele interesujących punktów:
  • Sztokholm – stolica i największe miasto Szwecji. Jest to z pewnością najpiękniejsze szwedzkie miasto  położone częściowo nad jeziorem Mälaren, a częściowo na 14 wysepkach zatoki Saltsjön. Malownicze położenie na szkierowym wybrzeżu i wszechobecne kanały same w sobie stanowią atrakcję turystyczną, dzięki której miasto zyskało przydomek „Wenecji Północy”. 
  • Szkiery – nazwa tego pięknego tworu pochodzi od staronordyjskiego słowa „sker”, które oznacza skałę w morzu. Archipelag Sztokholmski to jeden z największych arichipelagów Bałtyku, w skład którego wchodzi aż kilkadziesiąt tysięcy (!) wysp. Szkiery są jednym z ulubionych miejsc Szwedów na odpoczynek. Znane są także ze znakomitej bazy wędkarskiej.
  • Wyspy alandzkie – archipelag blisko 6500 wysp, które należą do Finlandii. Miejsce idealne aby odpocząć, złapać oddech, wyciszyć się i zrelaksować. Liczne skały wystające z morza nadają całemu archipelagowi baśniowy wygląd. Alandy przez bogactwo wysp, wysepek i skał to także wspaniały obszar do ćwiczenia nawigacji.

    Dokładna trasa zależy od warunków pogodowych i preferencji załogi.

Ilość zajętyh miejsc
Wolne miejsca! 34%
Profesjonalnie, bezpiecznie, na luzie, z humorem i ogromną dawką wiedzy, jeśli tylko ktoś ma na nią ochotę. Świetna atmosfera! Polecam!
Agnieszka
Facebook