Różne etapy

maj | czerwiec | lipiec

Trasa

Gdańsk - Sztokholm - Alandy

Jacht

Bavaria 45 | Bavaria 49

Zapraszamy na Rejs do Szwecji!

Piękne archipelagi wysp, cisza, spokój, kontakt z naturą czyli tzw. Bałtyckie Mazury. Rejon pełen słońca i spokojnej wody – tak można opisać rejony północnego Bałtyku. Już w tym roku w maju obieramy kurs na Bałtyk północny! Przed nami nie lada wyzwanie!

TERMINY

ETAP I: 22 – 29 maja – rejs zakończony 
ETAP II: 29 maja – 5 czerwca – rejs zakończony 
ETAP IIa: 26 czerwca – 3 lipca –  rejs zakończony 
ETAP III: 3 – 10 lipca –  brak miejsc
ETAP IV: 10  – 17 lipca brak miejsc
Etap I to rejs na trasie Gdańsk – Nyköping, pozostałe odbywają się na trasie: Nyköping – Sztokholm – Szkiery – Wyspy Alandzkie – Nyköping
Rejs rozpoczynamy w Gdańsku – mieście o bogatej historii żeglarskiej a kończymy w Nyköping – średniowiecznym miasteczku o bardzo bogatej kulturze.
Na trasie naszego rejsu znajduje się wiele interesujących punktów:
  • Kalmar – Najstarsze miasto w Szwecji. Oprócz walorów estetycznych miasto Kalmar ma znaczenie historyczne – to tutaj znajduje się spektakularnie wyglądający słynny Zamek Kalmar wychodzący na cieśninę
  • Olandia – jest drugą co do wielkości wyspą w Szwecji. To tutaj wypoczywa szwedzka rodzina królewska. Nieodłączną cechą krajobrazu Olandii są wiatraki. Piękne krajobrazy rolnicze z typowymi skandynawskimi zabudowaniami – to właśnie jest urok Olandii.
  • Gotlandia – inaczej nazywana Wyspą Wikingów. To największa wyspa usytuowana na południe od Sztokholmu, z której wywodzi się znana z dzieciństwa Pippi Långstrump. Miejsce to nosi miano magicznego. Gotlandia pozwala przenieść się w czasie poprzez doskonale zachowane zabytki. 
  • Nyköping – urokliwe małe szwedzkie miasteczko pełne przytulnych małych kawiarenek i restauracji. W XVI wieku Nyköping było siedzibą księcia Karola, który później został Karolem IX Szwedzkim. Dlatego też jedną z atrakcji do zwiedzania jest mały zamek. To tutaj kończy się pierwszy etap naszego rejsu, a zaczyna drugi
  • Sztokholm – stolica i największe miasto Szwecji. Jest to z pewnością najpiękniejsze szwedzkie miasto  położone częściowo nad jeziorem Mälaren, a częściowo na 14 wysepkach zatoki Saltsjön. Malownicze położenie na szkierowym wybrzeżu i wszechobecne kanały same w sobie stanowią atrakcję turystyczną, dzięki której miasto zyskało przydomek „Wenecji Północy”. 
  • Szkiery – nazwa tego pięknego tworu pochodzi od staronordyjskiego słowa “sker”, które oznacza skałę w morzu. Archipelag Sztokholmski to jeden z największych arichipelagów Bałtyku, w skład którego wchodzi aż kilkadziesiąt tysięcy (!) wysp. Szkiery są jednym z ulubionych miejsc Szwedów na odpoczynek. Znane są także ze znakomitej bazy wędkarskiej.
  • Wyspy alandzkie – archipelag blisko 6500 wysp, które należą do Finlandii. Miejsce idealne aby odpocząć, złapać oddech, wyciszyć się i zrelaksować. Liczne skały wystające z morza nadają całemu archipelagowi baśniowy wygląd. Alandy przez bogactwo wysp, wysepek i skał to także wspaniały obszar do ćwiczenia nawigacji.
Ilość zajętyh miejsc
Ostatnie wolne miejsca! 82%
Profesjonalnie, bezpiecznie, na luzie, z humorem i ogromną dawką wiedzy, jeśli tylko ktoś ma na nią ochotę. Świetna atmosfera! Polecam!
Agnieszka
Facebook