Termin

11 - 18 września

Trasa

Archipelag Wysp Jońskich

Zapraszamy na Rejs po Grecji !

Edycja 2021 zakończona. Oferta na rok 2022 w przygotowaniu!
Słońce, ciepła woda, malownicze zatoki, lazurowa woda – ta idea dokładnie oddaje plan naszego rejsu na koniec lata ☀️
Korfu, Kefalonia, Lefkada – jedne z największych wysp archipelagu Morza Jońskiego. Zapraszamy na jeden z najlepszych rejsów na zakończenie lata na pokładzie wysokiej klasy jachtów!
Przez tydzień odwiedzimy najpiękniejsze miejsca, a towarzyszyć nam będą dzikie plaże, piękna natura, opalanie oraz kąpiele w morzu, którego temperatura we wrześniu wynosi 23 stopnie! Raj dla żeglarzy i miłośników przyrody i spokoju,
Tyle wynosi średnia temperatura powietrza w Grecji we wrześniu
0 °
Naszą grecką przygodę zaczynamy na Korfu. To druga co do wielkości wyspa Morza Jońskiego. Słynie z wyśmienitej oliwy z oliwek oraz bogactwa roślinnego. Miasto Korfu, które jest stolicą wyspy leży na półwyspie i zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. A na trasie naszego rejsu m.in.:
  • Paxos – niewielka wyspa na południe od Korfu. Jej zachodnie wybrzeże charakteryzuje się licznymi klifami, łukami skalnymi, pięknymi grotami i obłędnym turkusem wody
  • Antipaxi – ta leżąca na południe od Paxos wyspa ma zaledwie 3,5km długości i 1,5km szerokości. Turystów i żeglarzy co roku przyciągają tu liczne, malownicze zatoczki z pięknymi, piaszczystymi plażami. Niektórzy porównują je swym urokiem do Karaibów. 
  • Lefkada – nazwa tej wyspy pochodzi od słowa lefkos (biały) i nawiązuje do koloru skał zachodniego wybrzeża. Charakterystycznym punktem krajobrazu jest przylądek Lefkada – majestatyczne 80-metrowe urwisko gdzie stała świątynia Apolla. Kolejną atrakcją wyspy są malownicze wodospady, kaniony i bajeczne plaże – najsłynniejsza z nim plaża Porto Katsiki uwieczniona jest na większości greckich pocztówek.
  • Itaka – legendarna ojczyzna Odyseusza. Główny port i zarazem stolica wyspy – Vathi leży w głebokiej zatoce. Warto wybrac się w głąb wyspy by oprócz ruin podziwiać niezwykłe widoki roztaczające się z tej górzystej wyspy
  • Kefalonia – to największa wyspa archipelagu Wysp Jońskich. Jedna z plaż Kefaloni – Myrtos znajduje się wśród 30 najpiękniejszych plaż na świecie. 
  • Meganisi – cisza, spokój, przepiękna natura, mnóstwo malowniczych zatoczek – tak opisywana jest Meganisi. Składa się z „kompleksu” mniejszych wysepek, bo w jej skład wchodzą jeszcze Skorpios oraz Sparti i Kythros.
  • Kalamos – stromo opadające brzegi sprawiają wrażenie, że wyspa jest nieprzyjazna, jednak w południowo-wschodniej części Kalamos znajduje się doskonała zatoczka do postoju na kotwicy i podziwiania pięknych greckich krajobrazów
Ilość zajętych miejsc
Brak miejsc - zapisy zamknięte! 100%